Protab Ne İçin Kullanılır, Fayda Eder mi?

Ülkemizde yapılan araştırmalara göre her iki erkekten birisi ömrü boyunca en az bir kere prostatit hastalığına yakalanır. Prostatit, prostat bezi iltihaplanmaları için kullanılan genel bir isimdir. Prostatitin farklı çeşitleri olduğu bilinmektedir. Bu çeşitler şu şekilde sınıflandırılır.

Akut Prostatit:

Prostatiten en nadir ama en sancılı türüdür. Şiddetli belirtileri olan Akut Prostatiti tedavi edilmediği taktir de ölüme götüren nedenlere sebep olabilir. Prostat bezinde ani gelişen bakteriyel enfeksiyon sonucu oluşmaktadır.

Kronik Prostatit:

Genç ve orta yaşlı erkeklerde sık görülen, bakterilerin neden olduğu kronik prostatit akut bakteriyel prostatit ile benzerlik taşır. Farkları ise Akut prostatitine göre şiddeti daha hafiftir. Tekrar tekrar yaşanan idrar yolu iltihaplanmalarının prostat bezine girmesi sonucunda oluşmaktadır. Uzun süre devam eder, belli aralıklarla enflamasyon görülür. Semptomları zaman içerisindeartar ve teşhisi ve tedavi süreci uzun sürer.

Kronik Bakteriyel Olmayan Prostatit:

İltihap yada enfeksiyon barındırmadan oluşan bir prostatit tipidir. Prostat bezi dokusunda yapılan incelemeler sonucunda iltihap yada enfeksiyon yoktur ancak prostatit belirtileri görülmektedir. Genellikle hastanın prostatit dışındaki sebeplerden incelenmesi sonucu ortaya çıkar ve prostat bezinde iltihaplanma bulunamamasına rağmen idrar iltihapa rastalanabilir.

Protab bu 3 prostatit çeşidi içinde etkili bir üründür. Bakteri oluşumunu ve iltihaplanmayı ortadan kaldırarak kişinin rahatlamasını sağlar. Ancak kişide bakteri olmayan prostatit bulunmakta ise ağrı, yanma gibi etkilerini geçirebilir ancak tamamen tedavi edemeyebilir. Bu nedenle önce tamamen prostatit teşhisi konulmuş olması ve ürünü daha sonra alarak kullanmaya başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Protab Booster ve Tablet